Puszenie się włosów – co powoduje i jak tego uniknąć?

Kobiety jak i mężczyźni mają różne typy włosów. Jedne są mniej a drugie bardziej problematyczne. Ludzie mają włosy przetłuszczające się, łamiące się oraz walczą z łupieżem. Jednak bardzo nagminnie pojawia się problem puszących się włosów. Ten problem dotyka tylko kobiety. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić co powoduje puszenie włosów i jak można temu zapobiec.

Co powoduje puszenie włosów?

Jest kilka powodów, które powodują, że nasze włosy się po prostu puszą. Jednym z takich powodów jest noszenie czapki ze złego materiału. Wiadomo, że wietrzna i wilgotna pogoda, która pojawia się w porze jesiennej niestety nie sprzyja naszym włosom. Nie jesteśmy wstanie także utrzymać idealnej, niezniszczone fryzury. Ponadto na zjawisko puszenia włosów ma wpływ kilka czynników. Zaliczyć do nich możemy między innymi kondycję naszych włosów. Niestety jeśli nasze włosy są bardzo suche i zniszczone to są one bardziej narażone na puszenie. Zdrowe włosy nie mają takiego problemu.

Ponadto również różnice temperatur w pomieszczeniach i na zewnątrz mogą być przyczyną, że nasze włosy się po prostu puszą. Warto też zadbać o swoje włosy poprzez odpowiednią ich pielęgnację. Powinno się używać tylko kosmetyków przeznaczonych do naszego typu włosów. Jeśli jednak wybierzemy zarówno złą pielęgnację jak i nieodpowiednią stylizację to nie bądźmy zdziwione, że problem narasta. Zatem należy uważać z zabiegami takimi jak: trwała ondulacja, suszenie włosów suszarką przy użyciu gorącego powietrza, prostowanie włosów lub permanentne rozjaśnianie. Takie zabiegi, które są często wykonywane mogą bardzo uszkodzić włosy, często jest to nieuchronne.

Co zrobić, aby nasze włosy się nie puszyły? Poznaj te informacje

Jeśli chcemy zlikwidować problem puszenia się włosów warto stosować kosmetyki, które są do tego przeznaczone. W końcu pielęgnacja w tym przypadku jest obowiązkowa. W swojej kosmetyczce powinnyśmy mieć między innymi: szampon do włosów puszących się, który te włosy wygładzi oraz odżywkę z tej samej serii. Innym, ale równie skutecznym kosmetykiem na walkę z powstałym problemem jest oczywiście olejek w kremie, który przeznaczony jest do włosów suchych, matowych i puszących się. Olejek ten ma za zadanie nie tylko wygładzić, nadać połysk, ale także zdyscyplinować nasze niesforne kosmyki.

Czy ktoś zna jeszcze jakieś sposoby do walki z problemem? Jeśli nie to warto dodać, iż włosy powinnyśmy myć co najmniej 2 lub 3 razy w tygodniu. Najlepiej też włosy powinno się spłukiwać zimną wodą. Wtedy też zimno zamyka łuski włosów, a także zmniejsza aktywność gruczołów łojowych. Dzięki czemu głowa nie będzie się tak szybko przetłuszczać. Warto też zamienić zwykłą suszarkę na taką, która ma funkcję jonizacji, dzięki czemu włosy przestaną się elektryzować. Używasz szczotki do czesania? To błąd. Warto zamienić ją na grzebień o szerokich zębach. Szczotkowanie może spowodować to, iż nasze włosy stają się napuszone i mają rozdwojone końcówki. Innym sposobem do walki z puszącymi się włosami jest częste podcinanie końcówek. Nie powinniśmy często dotykać włosów dłońmi. Najczęściej ten problem dotyka kobiet, które mają kręcone loki. Jednak i Panie posiadające proste włosy mogą borykać się z problemami ze swoimi włosami.

Każda kobieta powinna wiedzieć, iż aby uniknąć problemu puszących się włosów powinny przed każdym wyjściem z domu użyć przede wszystkim środka, który ma na celu zapobieganie elektryzowaniu się pasm. Po tym trzeba utrwalić to lakierem. Pierwszy środek powinien uchronić nas i nasze włosy przed wilgocią oraz także zapobiegać zwijaniu się kosmyków. Natomiast jeśli chodzi o lakier to pomoże on dość lekko je obciążyć. Dzięki czemu nie będą się skręcały.

Podsumowując niniejszy artykuł warto wspomnieć, iż odpowiednia higiena włosów jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna. W końcu są naszą wizytówką. Dlatego każda kobieta powinna dbać o nie bardzo dokładnie, aby później uniknąć niepotrzebnych z nimi związanych.