Czym umyć pędzle: 6 różnych sposobów.

W dzisiejszych czasach kobiety coraz częściej decydują się na wykonywanie sobie pełnego makijażu. Robią to, gdy szykują się do pracy, do szkoły, imprezy okolicznościowe czy po prostu na inne wyjścia prywatne. Toteż można zauważyć, iż obecnie makijaż stał się dla wielu kobiet nieodłącznym elementem życia codziennego. Robią to, aby poczuć się pewniej lub po to, aby ukryć jakiekolwiek niedoskonałości. Ważne jest to, że każda z nas robi inny makijaż. Jedne Panie lubią delikatny, subtelny makijaż, a inne wolą ciut mocniejszy, często dość wyzywający według innych osób. To jest oczywiście sprawa indywidualna. Dodatkowo warto Nie wszystkie wykonują go tą samą techniką oczywiście. Każda ma swój sposób. Jednak artykuły, które używa się do wykonywania makijażu są dla wszystkich osób takie same. Nie ma różnych pędzli dla każdej z technik. To by nie miało sensu. Innymi artykułami jakie są potrzebne to na pewno gąbeczki. Warto jednak pamiętać, że zarówno gąbkę jak i pędzelki trzeba myć po każdym użyciu. Tylko pytanie jak się je czyści? Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić kilka sposobów na mycie pędzli.

Czym myć pędzle? Kilka sprawdzonych sposobów – porady i informacje

Nie każda kobieta zdaje sobie z tego sprawę, ale mycie pędzli do makijażu jest tak samo ważne, jak codzienna higiena twarzy. To naprawdę jest koniecznie. Wszystko dlatego, iż jeśli będziemy w sposób odpowiedni o nie dbać i czyścić regularnie, wtedy możemy być pewni, że będziemy mogli znacznie dłużej z nich korzystać i cieszyć się nimi. Dla nas to oznacza to, iż pędzle będą dla nas znacznie bezpieczniejsze dzięki codziennej higienie. Tylko jak myć, aby pozbyć się całego brudu i całej masy bakterii znajdujących się na pędzelkach? Oczywiście tak, aby nie przenosiły się one na skórę. Codzienne mycie pędzli jest konieczne, szczególnie przy cerze trądzikowej lub skłonnej do wyprysków. Pędzle po płynnych produktach typu podkład myjemy codziennie. Jeśli zaś chodzi o akcesoria używane do produktów sypkich, czyli puder i róż możemy to robić 2-3 razy w tygodniu. Jeśli chodzi o sposoby na mycie pędzli to możemy wyróżnić:

  1. Używanie Płyn do mycia i dezynfekcji pędzli do makijażu – Jest to jeden z prostszych sposobów na bardzo szybkie umycie pędzli. To naprawdę świetny produkt, który powinien znaleźć się w kosmetyczce u każdej kobiety. Wystarczy tylko kilka ruchów, abyśmy pozbyły się resztek kosmetyku typu puder, róż czy podkład. Dzięki temu płynowi nie tylko umyjemy, ale także zdezynfekujemy włosie. Co pozwala nam uchronić się od przenoszenia bakterii na skórę twarzy. To dobre rozwiązanie, ale tylko na chwilę, gdyż i tak po jakimś czasie będzie trzeba bardziej dokładniej umyć pędzelki. Jak wygląda mycie? To proste: najpierw spryskujemy włosie pędzla płynem, wycieramy włosie dość okrężnymi ruchami o mały kawałek ręcznika papierowego, następnie wygładzamy włosie pociągłymi ruchami, a na koniec odkładamy pędzel do wyschnięcia.
  2. Mydło w kostce – To kolejny popularny sposób na mycie pędzli. Trzeba zaznaczyć, iż zarówno tani jak i bardzo skuteczny. Może posłużyć do tego każde mydło ze sklepu, jednak te najlepsze nie posiada zapachu, albo ma neutralny. Mydło musi mieć w sobie bardzo dużo gliceryny. Jak tutaj wygląda mycie? Otóż najpierw musimy namoczyć pędzle w wodzie. trzeba uważać, aby woda nie dostała się do trzonka. Gdy pędzel jest mokry kilkakrotnie przejeżdżamy nim po mydle. Musimy czyścić pędzel w dłoniach, aby następnie spłukać mydło pod bieżącą wodą. Jeśli jest nadmiar wody to musimy odcisnąć i tak umyty pędzel odkładamy do wyschnięcia.
  3. Olejek do kąpieli Firmy Isana – To sposób, który znacznie lepiej i dokładniej czyści włosie pędzla niż mydło. Sposób mycia jest taki sam w sumie jak przy mydle.
  4. Szczoteczka do mycia – Tutaj najlepiej, aby była ona silikonowa. Na taką szczoteczkę nakładamy mydło lub olejek i czyścimy nią włosie pędzla.
  5. Użycie samej wody – W tym sposobie niby uda się pozbyć brudu po sypkich produktach, ale z mokrymi może być problem.
  6. Szampon dla dzieci

Podsumowując niniejszy artykuł warto wspomnieć, iż po umyciu pędzli, nie ważne jakim sposobem to bardzo ważne jest to, aby pędzle położyć gdzieś w suchym pomieszczeniu. Muszą leżeć płasko, bo wtedy będziemy miały pewność, że się wysuszą dokładnie.