Mydło z Aleppo – skład, zastosowanie, właściwości i działanie.

Bardzo dużo osób używa w swojej codziennej pielęgnacji mydła. To chyba najpopularniejszy zaraz po żelu produkt do kąpieli. Jednak nie tylko do tego stosowane jest mydło. Jeśli kobieta ma problem ze skórą trądzikową to także stosuje mydło, tylko oczywiście trochę inne. Warto stosować naturalne produkty o neutralnym zapachu, bez dodatku chemii. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić czym jest Mydło z Alleppo i do czego służy.

Jaki skład ma Mydło z Aleppo?

Zacznijmy od tego czym jest mydło z Aleppo. Otóż jest to produkt, który w dużej mierze polecany jest do stosowania przy różnych problemach skórnych na jakie cierpimy. Takimi problemami mogą być oczywiście: łuszczyca, trądzik, łupież czy nawet egzema. Ważne jest to, iż mydło jest w stu procentach naturalne, bez żadnej chemii/ Dlatego też można nim myć nawet małe dziecko. Przy wyborze mydła aleppo, powinniśmy przede wszystkim bardzo dużą uwagę skupić na przejrzeniu jego składu. Wszystko dlatego, że niektórzy podrabiają to mydło. Jest podobne, ale ma gorszy skład, dlatego trzeba zwracać na to większą uwagę. Mydło jest ręcznie wyrabiane. Jego oryginalny wygląd obrazuje się następująco: jasnobrązowe na zewnątrz i zielone w środku. Ponadto może go używać każdy, bez względu na rodzaj skóry. Działa dobrze na cery mieszane, trądzikowe oraz bardzo wrażliwe.

Teraz warto napisać coś o składzie tego idealnego Mydła. Otóż głównie do najważniejszych składników z jakich składają się mydła Aleppo można zaliczyć przede wszystkim olejek laurowy oraz oliwę z oliwek. Im więcej tych składników, a szczególnie oleju laurowego, tym jest oczywiście lepiej. Wszystko dlatego, że jest składnikiem leczniczym zawartym w tym oto produkcie. W oryginalnym mydle w ogóle nie powinny pojawiać się tłuszcze zwierzęce typu sodium tallowate oraz sodium lardate. Mydła mają wtedy bardzo słabą jakość i nie działają tak jak powinny. Jeśli ujrzymy w składzie dodatkowe składniki, to już powinniśmy wiedzieć, że oryginalnym mydłem to na pewno nie jest. Ponadto w mydłach zakazuje się dodać składniki, które są pochodnymi ropy naftowej. Mowa tutaj o olejach mineralnych. Zamiast polepszyć sobie stan skóry, możemy sobie niestety jeszcze bardziej zaszkodzić wysuszając ją.

Właściwości i działanie Mydła z Aleppo?

Jeśli chodzi o właściwości to znajdujące się w mydle składniki mają dobry wpływ na nasze zdrowie. Chociażby olej laurowy. Nie każdy wie, ale jest on antyoksydantem i to dość silnym. Olejek ten składa się między innymi z eugenolu, taniny i flawonoidy, Te zaś mają działanie przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Warto dodać, iż mydło aleppo można stosować także jako pastę do mycia zębów. Wszystko dlatego, iż eugenol znajdujący się w olejku laurowym ma właściwości przeciwbólowe. Wolniej odkłada się także kamień nazębny. Innym składnikiem, z którego składa się mydło jest oliwa z oliwek. Ma ona właściwości prozdrowotne. W składzie oliwy możemy znaleźć między innymi związki fenolowe oraz witamina E. Jest ona bardzo dobra na poprawę zdrowia, gdyż zapobiega ona między innymi uszkodzeniom skóry. Ponadto oliwa zmiękcza, uelastycznia oraz natłuszcza naskórek. Dzięki niej nie tracimy nadmiernej utracie wody. Działa także kojąco i nawilżająco. W mydle ma ona właściwości przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe.

Zastosowanie mydła z Aleppo

Mydło z Aleppo to niezwykle popularny kosmetyk. Można go stosować do różnych czynności. Chodzi o między innymi mycie całego ciała i twarzy. Warto używać mydła także do mycia włosów, jako szamponu. Jednak później trzeba wykonać płukankę octową. Można je stosować także jako kosmetyk typu
maseczka do twarzy. Działa antybakteryjni i zmiękczająco. Dlatego dobrze jest także stosować go jako krem do depilacji lub do golenia. Kobiety bardzo często stosują to mydło także jako płyn do higieny intymnej. Wszystko dlatego, że nie podrażnia skóry tylko leczy istniejące stany zapalne.

Podsumowując niniejszy artykuł warto wspomnieć, iż mydła aleppo staje się coraz bardziej popularne. Nie jest drogie, a może pomóc nam zwalczyć różne dolegliwości zdrowotne.