Kosmetyki naturalne a organiczne – poznaj różnice!

Nie od dzisiaj wiadomo, że kobiety lubiły i dalej lubią się malować oraz bardzo świadomie dbać o siebie. Na rynku istnieje bardzo dużo sklepów z kosmetykami. Jednak nie wszystkie oferują ten sam asortyment. Niektóre drogerie mają zarówno kosmetyki naturalne jak i te organiczne. Większość myśli, że to te same kosmetyki. Jednak są w błędzie. Dlatego też niniejszy artykuł ma za zadanie przestawić najważniejsze różnice między tymi kosmetykami,

Jakie są różnice między kosmetykami naturalnymi a organicznymi? Ciekawe informacje

W obecnych czasach coraz więcej kobiet jest świadomych swojej cery, dlatego też wiedzą co wybierać i jak stosować. Jednak nie wszystkie to wiedzą. Co zatem jest ważne w wyborze kosmetyków? Powinniśmy wiedzieć jakie kosmetyki są odpowiednie do naszego rodzaju skóry oraz jakie składniki są nam potrzebne do codziennej pielęgnacji. Kobiety muszą także znać różnice między produktami. Tak jak było wcześniej wspomniane terminy typu naturalne i organiczne wprawdzie są do siebie podobne, jednak dość często się zdarza, iż są wykorzystywane w dość niewłaściwym kontekście. Czym się zatem różnią? Na pewno główną ich różnicą jest oczywiście nic innego jak skład produktów.

Jeśli chodzi o kosmetyki naturalne to warto przede wszystkim sprawdzać składy. Często jest tak, iż mimo że jest napisane, że kosmetyki są naturalne tak naprawdę nimi nie są. Dlatego trzeba na to zwracać uwagę. Warto dodać, iż nie każdy wie, ale za kosmetyk naturalny uznaje się tylko i wyłącznie ten, który zawiera składniki pochodzenia roślinnego i mineralnego, Jakie cechy powinny zawierać zatem kosmetyki? Na pewno zaliczyć do nich możemy:

  • zawartość minimum 95% składników pochodzenia naturalnego,
  • nie mogą mieć substancji modyfikowanych genetycznie,
  • powinny być pozbawione środków chemicznych typu siarczany itp.,
  • posiadanie opakowania, które nadaje się do recyklingu,
  • żadne zwierzę ani ogólnie środowisko nie może cierpieć przez ich wyprodukowanie,
  • dodawanie olejków eterycznych, ziół i innych.

Warto dodać, iż tego typu kosmetyki nie mogą być oczywiście testowane w żaden sposób na zwierzętach. Do ich produkcji wykorzystywać można tylko procesy fizyczne typu ekstrakcja. Do takich kosmetyków dodaje się wosk pszczeli lub lanolinę. Warto stosować tego typu kosmetyki, ponieważ dość skutecznie i łagodnie pielęgnują one cerę. Są one szczególnie polecane osobom, które mają dość wrażliwą skórę. Nawet alergicy powinni je stosować.

Jeśli zaś chodzi o kosmetyki organiczne to często też nazywane są one bio. Muszą być przynajmniej w 90% złożone ze składników pochodzenia organicznego, czyli na przykład upraw. Chodzi oczywiście o takie, które nie mają w sobie pestycydów czy nawozów sztucznych. Ponadto kosmetyki organiczne powinny także mieć odpowiednie, dość przyjazne dla środowiska naturalnego opakowania. Najlepiej takie, które są wielokrotnego użytku.

Podsumowując niniejszy artykuł warto dodać, iż główną różnicą między wyżej wymienionymi kosmetykami jest kwestia składników. Dla kosmetyków naturalnych oczywiście wystarczy to, iż będą one roślinnego pochodzenia. Natomiast jeśli chodzi o drugi typ, czyli kosmetyki organiczne to tutaj jest trochę inaczej. Wszystko dlatego, iż muszą one pochodzić z niczego innego jak tylko z kontrolowanych, organicznych upraw. W internecie jest takich kosmetyków mnóstwo. Jednak zanim cokolwiek wybierzemy i kupimy to najpierw warto poczytać przede wszystkim jaki mają skład oraz opinię innych klientów. Jednak warto też korzystać ze sklepów stacjonarnych. Tak zdecydowanie lepiej wybrać kosmetyki, które nas interesują. To jakie kosmetyki wybierzemy zależy oczywiście od nas samych. Tylko my znamy siebie i swoją cerę. Takie kosmetyki są najlepsze, ponieważ dzięki nim dbamy o środowisko. A o to chodzi, aby nic na świecie nie ucierpiało przez produkcję tego typu kosmetyków.