Jak zrobić ekologiczne świece zapachowe?

W dzisiejszych czasach wystrój pomieszczeń jest bardzo ważny. Każdy chce, aby w jego domu czy w innym miejscu było ładnie, przytulnie i rodzinnie. Dlatego też decydują się na przystrajanie swoich czterech kątów różnymi drobiazgami. Chociaż wiadomo, że to kobiet bardziej dbają o takie detale. Bardzo popularne stało się kupowanie świec zapachowych. Nie tylko nadadzą one romantyczny i wyjątkowy klimat w pomieszczeniu, ale także będzie unosił się piękny zapach dookoła. Takie świeczki można kupić albo w drogeriach, centrach handlowych, albo po prostu przez Internet. Jest naprawdę dużo możliwości i ogromny wybór. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jak zrobić ekologiczne świece zapachowe.

Jak zrobić ekologiczne świece zapachowe?

Jak było wspomniane świeca to chyba jedna z najpiękniejszych ozdób jakie możemy znaleźć we wnętrzach. Jej miękkie oraz ciepłe światło jest w stanie nadać bardzo przytulnego charakteru. W sklepach możemy znaleźć najróżniejsze świece. Mogą być mniejsze, większe, kolorowe, zapachowe, bezzapachowe oraz mieć różne kształty. Świece zapachowe chyba są najbardziej popularnymi i najczęściej wybieranymi świecami w ostatnich latach. Niektóre z nich mają delikatny zapach, a inne bardziej intensywny. Każdy jednak znajdzie coś dla siebie. W sumie to przecież sprawa indywidualna jakie kto wybierze. Jeśli chodzi o zapachy to popularnością cieszą się te o zapachu wanilii, lawendy, kawy. Ale są też inne. Jeśli mamy małe pomieszczenie, to zapach rozniesie się błyskawicznie na całość. Jeśli chodzi o ceny takich świec to są one różne. Jednak nie każdy jest w stanie dać na przykład 10 czy 20 zł za jedną sztukę. Dlatego też można znaleźć inną opcję. Można zrobić takie świece samodzielnie w domu. Tym bardziej jeśli chcemy wykorzystać do tego ekologiczne produkty. Co zatem jest potrzebne, aby taka świeca w ogóle powstała? Otóż najważniejszymi składnikami oczywiście są:

  • Wosk sojowy – To bardzo naturalny oraz w ogóle nietoksyczny zarówno dla człowieka jak i środowiska produkt. Zaletą tego wosku jest na pewno to, iż jest w stanie palić się o wiele dłużej niż zwykle świece. Jest on także zdecydowanie łatwiejszy do usunięcia. Alternatywą dla tego wosku jest wosk pszczeli.
  • Knot – To także obowiązkowy element do przygotowania świecy. Możemy zdecydować się na bawełniany albo drewniany. Warto zwrócić uwagę przed zakupem czy nie był on czasami woskowany parafiną.
  • Olejek eteryczny – Tutaj jest oczywiście dowolność wyboru zapach. Najlepiej jak będzie naturalny. Wszystko po to, aby działał on kojąco, uspokajająco, a także pomagał na bóle głowy czy też przeziębienie.
  • Akcesoria kuchenne typu garnek, miska oraz łyżka- Te przybory potrzebne będą przede wszystkim do rozpuszczenia wosku oraz kleju, aby móc potem przymocowania knot.
  • Słoik – To naczynie będzie potrzebne do przelania wosku.

Gdy już mamy wszystkie składniki i naczynia przygotowane to teraz można już przejść do zrobienia naszej pięknej, ekologicznej świecy zapachowej. Pierwszą czynnością jaką należałoby zrobić jest przymocowanie knota do słoika, może być to zrobione za pomocą kleju na gorąco. Czasem zdarza się, że knot się przesuwa, dlatego warto go dodatkowo usztywnić chociażby ołówkiem. Kolejnym krokiem jest nic innego jak rozpuszczenia wosku w kąpieli wodnej. Robimy to w misce, którą wcześniej przygotowaliśmy do wykonania tej czynności. Gdy już stanie się on płynny, trzeba dodać do niego wcześniej wybrane przez nas olejki eteryczne i dokładnie wszystko wymieszać. Następnie wystarczy powstały wosk przelać do naczynia, w którym znajduje się knot.

Podsumowując niniejszy artykuł warto wspomnieć, iż naturalne pachnące świece są zdecydowanie lepsze, no i zdrowsze. Tak naprawdę nie wiemy jaki skład znajduje się w kupnych świecach. Dlatego też warto robić swoje. Przynajmniej będziemy spokojniejsi. Ponadto będziemy mieli satysfakcję, że zrobiliśmy to sami.